Czy dotychczasowe metody pozycjonowania są już bezwartościowe?

Gdy na dziedzinę SEO zupełnie niespodziewanie spada kolejna informacja o wprowadzonych zmianach Google, niektórzy SEOwcy wyczekują w niepewności, jakie efekty wprowadzi nowe rozwiązanie opracowany przez informatyków wujka Google. I czy stosowane przez nich metody na SEO serwisów www nadal będą skuteczne.

Przez długie lata najważniejszymi elementami budowania pozycji stron w przeglądarkach były przede wszystkim preclowanie, tworzenie indywidualnego zaplecza, zdobywanie linków z witryn o wysokim page ranku, katalogowanie oraz niezwykle ważna optymalizacja witryny. Współcześnie te metody cały czas są wykorzystywane, ale w zupełnie innym stopniu, a dodatkowo praktycznie zawsze są wspierane innymi procesami. Specjaliści SEO coraz częściej zauważają, jak wielką rolę ma właściwe przygotowanie witryny pod względem merytorycznym, a więc wyposażenie jej w treściwą grafikę a także w unikalną treść, jaka odróżni portal od innych.

Oczywiście pomimo coraz to nowszych i bardziej innowacyjnych sposobów walki Google z pozycjonerami, znane dotąd zasady pozycjonowania są nadal w wielu krajach używane i to z wielkim skutkiem. Widać jednak, że lwia część pozycjonerów zaczyna poważniej podchodzić do unowocześnianego algorytmu i szuka nowych metod swojej pracy.

Autor: Pozycjonowanie stron Radom

Tagi: